Όλα λάθος, αλλά…

Έχουμε ακόμα την δύναμη ! Η ομάδα μας ηττήθηκε με 21-26 στο κλειστό του Καματερού για τον πρώτο μικρό τελικό της Α1 χάντμπολ. Θα προσπαθήσουμε να κερδίσουμε τον αγώνα την ερχόμενη Τετάρτη στο Λουτράκι.

Το ματς

Νωθρό το ξεκίνημα για την ΑΕΚ, με τον Ποσειδώνα να το εκμεταλλεύεται και να παίρνει διαφορά (5-7). Η Ένωση, όμως αέβασε την απόδοσή της και παρά το ότι ισοφάρισε (8-8), στη συνέχεια κάποια λάθη στην άμυνα την άφησαν πίσω στο σκορ (9-13). Η διαφορά ανέβηκε στα 4 γκολ μέχρι το ημίχρονο (10-14).

Στην επανάληψη, η ΑΕΚ μπήκε με καλύτερη αμυντική και επιθετική λειτουργία και κατάφερε να μειώσει ακόμα και στο γκολ (19-20). Η ομάδα του Λουτρακίου, όμως και πάλι βρήκε τον τρόπο και πήρε κεφάλι στο σκορ (19-24), αν και η Ένωση έδειξε να μκπορεί να αντιδράσει. Τελικά, τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος, με αποτέλεσμα οι «κιτρινόμαυροι» να γνωρίσουν την ήττα με 21-26.

ΑΕΚ- ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 21-26
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-5, 5-6, 8-7, 9-11, 10-14 (ημχ.), 11-17, 15-17, 18-19, 18-20, 19-23, 21-26
ΑΕΚ (Γιάννης Αρβανίτης):
 Μπακαούκας 4, Ακριδόπουλος, Γεωργιάδης 6, Νικολαϊδης 4, Δημοσθένους 2, Κολιούλης, Τσαούσης 2, Κατσίκης 3, Παπαδόπουλος Χ., Πλέχ, Μπαλάς, Ξηρός, Παπαδόπουλος Γ., Τσιλιμπάρης.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Νίκος Γραμματικός): Βλαχογεώργος, Βαμβακάς, Πέρρος 6, Χερουβείμ 7, Τοκατζόγλου, Οικονόμου 1, Μπάρμπας, Βούκοβιτς 4, Τρουμπέτας 5, Μελετάκος 2, Βασιλειάδης 1, Παπαδόπουλος, Παλαιολόγος, Ρουμελιώτης. Διαιτητές: Καραπάνος- Χρόνης, δίλεπτα: 0-2, πέναλτι: 0/1-2/2.