Ραμάτ Χάσρον- Α.Ε.Κ. 28-34

Η ομαδάρα μας επικράτησε άνετα με 28-34 και έκανε αποφασιστικό βήμα πρόκρισης στα προημιτελικά του Τσάλεντζ Καπ.

Με την έναρξη του παιχνιδιού, κυριαρχήσαμε στον αγώνα και είχαμε συνεχώς ένα προβάδισμα 4 τερμάτων 8-12, 9-13, 10-14, έχοντας εξαιρετικά ποσοστά ευστοχίας στις επιθέσεις μας. Το ημίχρονο μας βρήκε μπροστά στο σκορ με 15-17.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η απόδοση παρέμεινε σε υψηλά επίπεδα και με οδηγό την επίθεση φτάσαμε στη νίκη με 28-34.

Η απόδοση του Ραντούλοβιτς ήταν εξαιρετική καθώς και των Γιάκομπσεν, Μπάγιου, Ζαμπούνη. Ο Αλβανός στο δεύτερο ημίχρονο οδήγησε την επιθετική ορμή της ομάδας μας. Σε γενικές γραμμές η απόδοση όλων όσων αγωνίστηκαν ήταν πάρα πολύ καλή.

Με την διαφορά στα 6 τέρματα και με βάση την δυναμικότητα των δύο ομάδων, φαντάζουμε το απόλυτο φαβορί για την πρόκριση, καθώς υποδεχόμαστε το ερχόμενο Σάββατο στις 15:00, την Ραμάτ, στο κατάμεστο ΟΑΚΑ.

ΡΑΜΑΤ- ΑΕΚ 28-34

ΡΑΜΑΤ (Λεβί): Μότολα, Γκαλ, Όμπερμαν 1, Τουρκενίτζ, Σάβιτς, Γιόσιτς 5, Πάβλοβιτς 8 , Φίλοβιτς, Μασλίγια, Καπόν 1, Χαβίβ, Γκέρα 3, Σισένκο, Τ. Πόμεραντζ 9, Γ. Πόμεραντζ 1.

ΑΕΚ (Γραμματικός): Γεωργιάδης, Ζαμπούνης 5, Ροζαβόλγκι, Συγγάρης, Μπάλαζ 2, Ραντούλοβιτς, Αλβανός 2, Μπάγιος 7, Γιάκομπσεν 8, Παπαδιονυσίου 2, Δομπρής 2, Μυλωνάς 5, Νταρσουλάντ 1, Αργυρού, Παλεβίτσιους, Βραζάλιτσα.

Διαιτητές: Σέκουλιτς- Γιόβαντιτς (Σερβία), Δίλεπτα: 5-8, Πέναλτι: 2/3-4/4