Διομήδης-Α.Ε.Κ. 24-21

Η ομάδα μας δεν «μπήκε» στο Πρωτάθλημα όπως θα ήθελε. Φεύγει από το Άργος ηττημένη αφήνοντας τους οπαδούς της με πολλά ερωτηματικά. Τι έφταιξε και είδαμε δύο διαφορετικά πρόσωπα στο ίδιο παιχνίδι ;

Οι πάικτες μας μπήκαν εξαιρετικά στα πρώτα 20΄ του αγώνα όταν και προηγηθήκαμε με έξι τέρματα 12-6 . Παίζοντας ωραίο χάντμπολ και με πολλά τρεξίματα στους αιφνιδιασμούς είχαμε τον έλεγχο του αγώνα. Η άμυνα με καλές αλληλοκαλύψεις και εύκολα 6μετρα γκόλ μεγάλωνε την διαφορά. Kάπου εκεί όμως και με αφορμή μια 2΄αποβολή εις βάρος μας άρχισαν τα προβλήματα. Ο Διομήδης κατάφερε να μειώσει την διαφορά και τελικά να λήξει το ημίχρονο  με 12-13.

Στο δεύτερο  ημίχρονο η ομάδα μας ήταν απογοητευτική. Δεν καταφέραμε να βρούμε το γκόλ από την περιφέρεια απέναντι στην προωθημένη άμυνα του αντιπάλου, ενώ την ίδια στιγμή δεχόμασταν συνεχή εύκολα γκόλ από τα έξι μέτρα. Έχοντας λοιπόν σε τραγική κατάσταση την άμυνά μας, βρεθήκαμε να ακολουθούμε το σκόρ.

Αναπόφεκτα λοιπόν η ομάδα χωρίς να παρουσιάσει καμία αντίδραση, έχοντας σκοράρει μόλις 8 φορές στο δεύτερο ημίχρονο, έχασε με 24-21.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ- ΑΕΚ 24-21

Τα πεντάλεπτα: 0-3, 4-5, 4-9, 6-11, 9-13, 12-13 (ημχ.), 14-14, 15-15, 17-16, 19-17, 20-18, 24-21

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Κώτσας Δεληγιάννης): Παπαντωνόπουλος, Αϊβαλιώτης 1, Ταουσάνης, Κρεμαστιώτης 4, Χρ. Αργυρού 3, Ι. Αργυρού 5, Άρσιτς, Χειβιδόπουλος, Μάρκοβιτς 1, Μπεκιάρης, Ρουσσόπουλος, Τσατσάς, Χαντέλης 1, Μούγιτς, Γιόσμου 4, Δάσκαλος 5

ΑΕΚ (Νίκος Γραμματικός): Χρ. Νικολαΐδης, Τσικογιαννόπουλος, Πέρρος 2, Γεωργιάδης, Χόγκας 2, Ζαμπούνης 8, Π. Νικολαΐδης 1, Ραντούλοβιτς, Συγγάρης, Αντωνιάδης, Λόκεν 1, Δομπρής 5, Βαμβακάς, Βραζάλιτσα, Μυλωνάς 2, Αλικάκος

Διαιτητές: Κατσίκης – Μιχαηλίδης Δίλεπτα: 3-3 Πέναλτι: 3/5-1/1