Βελτίωση με προσπάθεια.

Η ομάδα μας αγωνιζόμενη με τον ΔΟΥΚΑ, έχασε με 29-27. Στο πρώτο ημίχρονο o Κώστας Τούτσης δοκίμασε διαφορετικά σχήματα με αποτέλεσμα να υπάρχουν αυξομειώσεις στην αποτελεσματικότητα σε άμυνα και επίθεση.

Στο δεύτερο ημίχρονο η βελτίωση ήταν κατακόρυφη και από το -6 με ένα ξέσπασμα καταφέραμε να προηγηθούμε και με 3 γκόλ. Οι δύο 2′ που χρεωθήκαμε έφεραν την κάμψη και ο ρυθμός έπεσε με αποτέλεσμα να λήξει το παιχνίδι με 29-27.

Με τις οδηγίες την διεθνούς Ομοσπονδίας στους διαιτητές, οι 2′ αποβπλές και τα πέναλτι θα γίνουν συνώνυμα τοων παιχνιδιών των ομάδων !

Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι, ξεχώρισαν οι Γεωργιάδης Χόγκας και Αντωνιάδης. Η προετοιμασία συνεχίζεται και την ερχόμενη Τρίτη θα δώσουμε νέο φιλικό.