ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΑΕΚ 27-35

Η ομάδα μας όπως αναμενόταν επικράτησε με 35-27 της Πυλαίας για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Handball Premier.

Το ματς

Η παίκτες μας από την αρχή του παιχνιδιού δεν έδωσαν περιθώρια στην αξιόμαχη ομάδα της Πυλαίας να διεκδικήσει την νίκη. Με δυνατή άμυνα και σταθερό σκοράρισμα στην επίθεση, Έφτασε την διαφορά ακόμα και στα 7 γκόλ 5-12. Έτσι λοιπόν πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 9-14 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και με τους Χρ.Νικολαιδη- Άντρεγιτς να σκοράρουν κατά ρυπάς η ομάδα μας κατάφερε να φτάσει σε ένα σημαντικό διπλό με 35-27.

Ο μεγάλος άτυχος του αγώνα ήταν ο Ηλία Χατσίκας ο οποίος σε μια επιθετική προσπάθεια πάτησε άτσαλα και τραυματίστηκε στο γόνατό του.

Ο κώστας Τούτσης για ένα ακόμα παιχνίδι δεν χρησιμοποίησε τον Αρχηγό μας Δ. Γεωργιάδη.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΑΕΚ 27-35
Τα πεντάλεπτα: 2-4, 3-7, 4-10, 5-12, 7-13, 9-14 (ημχ.), 13-17, 16-21, 19-25, 22-27, 23-30, 27-35
ΠΥΛΑΙΑ (Πάνος Γούσιος): Ζαφείρης 2, Καφαντάρης 2, Παπαδόπουλος Π. 5, Αλμπάνης, Παπαδόπουλος Χρ. 5, Ανθομελίδης, Βραχιολίδης 4, Μιχαηλίδης, Ανανιάδης 3, Καλόμοιρος 1, Σιαματάς, Τσαβδάρης 5, Χατζηγιαννίδης, Κουρουμλίδης., Παπαγεωργίου, Αλατσατιανός
ΑΕΚ (Κώστας Τούτσης): Νικολαΐδης Χρ. 9, Τσικογιαννόπουλος, Πέρρος 7, Γεωργιάδης, Μακρυγιάννης, Νικολαΐδης Π. 4, Συγγάρης, Χατσίκας 1, Αντωνιάδης, Σταύρου, Βαμβακάς 3, Άντρεγιτς 9, Χόγκας 1, Χρόνης, Αλικάκος 1, Μπαλάσκας
Διαιτητές: Κατσίκης- Μιχαηλίδης Δίλεπτα: 4- 5 Πέναλτι: 1/2- 2/3.