ΑΕΚ- ΣΕΡΙΦΑΤΟ ΑΙΓΙΟΥ 27-25

Η ομάδα μας για την 14η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Handball Premier νίκησε με 27-25 το Σεριφάτο Αιγίου στο Καματερό.

Το ματς

Η ομάδα μας δεν μπήκε καλά στο παιχνίδι και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να βρίσκονται συνεχώς κοντά στο σκόρ. Χωρίς τον Παναγιώτη Νικολαΐδη  για ένα ολόκληρο ημίχρονο, οι λύσεις στην άμυνα δεν υπήρχαν αλλά πάρά την απώλεια πολλών εξάμετρων σούτ, καταφέραμε να πάμε στα αποδυτήρια με προβάδισμα δύο τερμάτων 14-12.

Στο δεύτερο ημίχρονο και με την είσοδο του Παναγιώτη Νικολαϊδη η άμυνα βελτιώθηκε ακι σιγά σιγά αρχίσαμε να  με γαλώνουμε την διαφορά., η οποία έφτασε ακόμα και και τα 4 γκολ 25-21. Αν και οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να εκμεταλευτούν το αριθμιτικό τους πλεονέκτημα στην εκπνοή του αγώνα, το μόνο που άλλαξε ήταν η διαφορά των τερμάτων που με γκόλ της ομάδας μας στην λήξη, έκλεισε στα δύο γκόλ 27-25.

Το επόμενο δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι είναι στην Κυψέλη με αντίπαλο τον Πανελλήνιο.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-4, 6-5, 8-8, 11-10, 14-12 (ημχ.), 15-15, 17-17, 20-18, 22-21, 25-22, 27-25

ΑΕΚ (Κώστας Τούτσης): Χ. Νικολαΐδης, Τσικογιαννόπουλος 1, Πέρρος 3, Γεωργιάδης 2, Μακρυγιάννης, Π. Νικολαΐδης 3, Συγγάρης, Καραστέργιος 1, Χατσίκας 3, Αντωνιάδης, Βαμβακάς 4, Άντρεγιτς 4, Χόγκας 6, Μπαλάσκας, Χρόνης, Αλικάκος.

ΣΕΡΙΦΑΤΟ: Νομικός 2, Δημητρόπουλος, Φάμπατς 4, Μπαλωμένος, Τσεύλικος 2, Σαμαράς 3, Στούμπης 4, Μπαξεβάνης, Στόσιτς 5, Μαγκαφουράκης, Κολοκυθάς, Μπεκιάρης, Κμπιλασβίλι 5, Ζάτσε, Γιούπης, Γκιώνης.

Διαιτητές: Συρεπίσιος- Μερτινιάν, Δίλεπτα: 2-4, Πέναλτι: 0/0-1/1.