ΑΕΚ-ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 31-32

Η ομάδα μας για την 3η αγωνιστική των πλέι άουτ του Πρωταθλήματος της Handball Premier ηττήθηκε με 32-31, στο κλειστό γήπεδο του Βύρωνα.

Η ομάδα δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι, με τον Πανελλήνιος να αποκτά  γρήγορο προβάδισμα 0-4. Η αντίδραση ήρθε, με αποτέλεσμα την ισοφάριση σε 8-8. Όμως με πολλά λάθη σε άμυνα και επίθεση, το τέλος του πρώτου ημιχρόνου μας βρήκε πίσω στο σκόρ με 11-16.

Στην επανάληψη, τα προβλήματα συνεχίστηκαν σε άμυνα και επίθεση και έτσι ακολουθούσαμε το σκορ 15-20. Περίπου 2′ πριν από το τέλος το σκόρ ήταν 26-30, οι παίκτες αντέδρασαν και πλησίασαν στο 31-30. Τελικά, δεν κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και έτσι γνώρισαν την ήττα με 32-31.

Ο Γιάννης Αρβανίτης δεν είχε στην διάθεσή του τους, Στούμπη, Κουμαραδέλη, Δημοσθένους, Πλέχ.

Ο κόσμος για μια ακόμα φορά στάθηκε δίπλα στην ομάδα και ήταν συγκλονιστικός.