ΑΕΚ- ΔΙΟΜΗΔΗΣ 24-24

Η ομάδα μας αναδείχθηκε ισόπαλη 24-24 με τον Διομήδη ,στο φιλικό προετοιμασίας που διεξήχθη στο ΟΑΚΑ εχθές το απόγευμα.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας ήταν καλύτερη και με δυνατή άμυνα, κατάφερε έυκολα να βρεθεί μπροστά στο σκόρ στο ημίχρονο με 16-13.

Ξεκινώντας το δεύτερο ημίχρονο όμως με λανθασμένες επιλογές στην επίθεση και λάθη στην άμυνα βρεθήκαμε γρήγορα πίσω στο σκόρ  με 16-17. Η κακή αντίδραση μάλιστα συνεχίστηκε ενώ δέκά λεπτά πρίν το τέλος βρεθήκαμε πίσω στο σκόρ με 21-24.  Με ενα σερί όμως 3-0, ισοφαρίσαμε σε 24-24 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του φιλικού.

Ο νίκος Γραμματικός δεν είχε στημ διάθεσή του τον Γιόνας Λόκεν, ο οποίος απουσιάζει με ολιγοήμερη άδεια, για οικογενειακούς λόγους και θα επιστρέψει την Δευτέρα στις προπονήσεις.

ΑΕΚ (Νίκος Γραμματικός): Συγγάρης, Ραντούλοβιτς, Αντωνιάδης, Πέρρος 2, Βραζάλιτσα 1, Γεωργιάδης, Δομπρής 4, Βαμβακάς 1, Τσικογιαννόπουλος, Χ. Νικολαΐδης 3, Π. Νικολαΐδης 2, Μυλωνάς 7, Ζαμπούνης 3, Μαντζόπουλος, Χόγκας 1.
ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Κώστας Δεληγιάννης): Άρσιτς, Παπαντωνόπουλος, Κρεμαστιώτης 2, Δάσκαλος 2, Μούγιτς 3, Χαντέλης, Ι. Αργυρού 4, Χ. Αργυρού 6, Αϊβαλιώτης 1, Γιόσμου 3, Χειβιδόπουλος, Μάρκοβιτς 3, Ταουσάνης.
Διαιτητές: Ανταλής- Λεφάκης, Κόκκινη: 2’ Ραντούλοβιτς, Δίλεπτα: 3-5, Πέναλτι: 1/2-3/7