Σαν τυφώνας, η ομάδα μας παρέσυρε τον ΔΟΥΚΑ, κάνοντας την ανατροπή, αφού στο 15ο λεπτό, από όπου ξεκίνησε το ματς βρισκόταν πίσω με 4-8.  Έτσι ολοκληρώθηκε η 19η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Handball Premier με μια μεγαλειώδη νίκη με 35-30 που μας οδήγησε και στην ισοβαθμία με τον Διομήδη στην 2η θέση.

Το ματς

Η ομάδα μπήκε ψυχωμένη και αποφασισμένη για την νίκη από την αρχή και δεν άφησε περιθώρια στους αντιπάλους να κάνουν το παιχνίδι τους. Στα πρώτα λοιπόν 15′ ο ρυθμός ήταν πολύ γρήγορος και πήγαμε στα αποδυτήρια με διαφορά 2 γκόλ 14-12.

Στην επανάληψη, συνεχίστηκε η εξαιρετική εικόνα σε επίθεση και άμυνα και κρατούσαμε συνεχώς μια διαφορά 5-7 τερμάτων.  Ο κόσμος “έσπρωξε” την ομάδαι σε μια μεγάλη νίκη με 35-30 η οποία θα περάσει στην ιστορία του πρώτου αγώνα στην δική μας έδρα !

Η απόδοση όλης της ομάδας ήταν εξαιρετική και δεν υπάρχει κάποιος που να υστέρησε.

Η διοίκηση της ομάδας βρέθηκε στα αποδυτήρια στο τέλος του αγώνα και δήλωσε την ικανοποίηση της για το πάθος και την γενική εμφάνιση των παικτών.

AEK- ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 35-30
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-4, 4-7, 7-10, 12-12, 14-12 (ημχ.), 18-14, 21-16, 25-18, 29-22, 33-26, 35-30
ΑΕΚ (Κώστας Τούτσης): Νικολαΐδης Χ. 7, Τσικογιαννόπουλος 1, Πέρρος 5, Γεωργιάδης 2, Χόγκας 7, Μακρυγιάννης, Νικολαΐδης Π. 9, Συγγάρης 1, Καραστέργιος, Αντωνιάδης, Πανταζής, Σταύρου, Άντρεγιτς 2, Μπαλάσκας, Φίλιππας, Αλικάκος 1.
ΑΣΕΔ (Γιώργος Κρανάκης): Ζαλώνης, Μωραϊτης, Τόμπρος, Τζηράς 10, Ζαμπούνης 6, Μανουσέλης 1, Αποστολίδης 2, Μπάρμπας, Ντούνης 6, Ντιντερέγγερ, Μπάγιος, Ζιβούλοβιτς, Νταρσουλάντ, Αραπακόπουλος 5, Μυλωνάς.
Διαιτητές: Πατιός- Τσιάνας, Δίλεπτα: 4-2, Πέναλτι: 1/2-3/3