Ένα όμορφο βράδυ…

Όπου οι διαιτητές, οι αντίπαλοι και άλλοι τόσοι, ήθελαν να τερματίσει η ΑΕΚ 4η, παλέψαμε με ψυχή και με το διπλό πάμε σε τρίτο παιχνίδι.

Το ματς

Το παιχίδι ξεκίνησε με τις δυο ομάδες να έχουν καλές αμυντικές λειτουργίες, με αποτέλεσμα το σκορ να παραμένει  ισόπαλο 4-4. Μετά το πρώτο 10λεπτο, όμως η ΑΕΚ ήταν αυτή που  κατάφερε να ξεφύγει ακόμα και με 4 γκολ 5-9. Όμως στο σημείο αυτό αποφάσισαν οι διαιτητές να δώσουν ένα νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Τα συνεχόμενα πέναλτι, επιθετικά και 2λεπτα υπέρ των αντιπάλων, είχαν ως αποτέλεσμα να ισοφαρίσουν σε 9-9, αποτέλεσμα με το οποίο πήγαν οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη, η Ένωση διατήρησε την καλη της άμυνα, αλλά έδειξε να κολλάει στην επίθεση κι έτσι η ομάδα του Λουτρακίου το εκμεταλλεύτηκε, φτάνοντας να προηγείται 18-16. Παρά την αστεία και κατάπτιστη αποβολή του Μπακαούκα…2′ πρίν το τέλος, δεν τα παρατήσαμε κι έτσι μειώσαμε στο γκολ 18-17 λίγο πριν το τέλος του ματς και ισοφαρίσαμε σε 20-20 πηγαίνοντας στην παράταση.

Στην παράτηση με πρωταγωνιστή τον Γεωργιάδη, είμασταν οι απόλυτοι κυρίαρχοι και ξέφυγαμε στο σκορ, φτάνοντας τελικά στη νίκη με 27-23.

Τα πεντάλεπτα 1-1, 2-2, 4-4, 4-6, 5-9, 9-9 (ημχ.), 11-11, 13-12, 15-13, 16-16, 18-17, 20-20 (κ.α.), 22-24, 23-27.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Νίκος Γραμματικός) Βλαχογεώργος, Βαμβακάς, Πέρρος 3, Χερουβείμ 5, Τοκατζόγλου, Οικονόμου 2, Μπάρμπας, Βούκοβιτς 1, Τρουμπέτας 3, Μελετάκος 4, Βασιλειάδης 5, Παπαδόπουλος, Ρουμελιώτης, Παλαιολόγος.
ΑΕΚ (Γιάννης Αρβανίτης) Μπακαούκας 10, Ακριδόπουλος, Γεωργιάδης 6, Δημοσθένους 1, Νικολαϊδης 4, Κολιούλης, Μπαλάς, Τσαούσης 4, Κατσίκης 2, Παπαδόπουλος Χ., Ξηρός, Πλέχ, Παπαδόπουλος Γ., Τσιλιμπάρης.
Διαιτητές Ανταλής- Τόλιος, Κόκκινη 58:10 Μπακαούκας (απευθείας για εξύβριση- κρατήθηκε δελτίο),δίλεπτα 4-4, πέναλτι 3/5-5/6.